Meervaart Studio
IDFA X Meervaart Studio
Doe mee aan de IDFA Young Adults Selectiecommissie 2026
Ben jij tussen de 15 en 27 jaar en geïnteresseerd in film, actualiteit en maatschappelijke thema’s? Dan is de Young Adults selectiecommissie voor het International Documentary Film Festival Amsterdam - IDFA - 2026 iets voor jou.
Wat ga je doen?
Samen met andere jonge filmliefhebbers bekijk je in september een selectie documentaires uit het nieuwe IDFA-programma. Je bespreekt de films, deelt je mening en beslist mee welke documentaires het officiële IDFA Young Adults Label krijgen.
Hoe werkt het?
- IDFA maakt een voorselectie van ongeveer 20 documentaires
- Je kijkt minimaal 6 films thuis (meer mag altijd)
- Via een online formulier geef je jouw mening
- Daarna bespreek je samen met de commissie welke films het sterkst zijn voor jongvolwassenen
- Uiteindelijk selecteren jullie samen 8 tot 10 films voor het Young Adults Label tijdens IDFA 2026
Speciale vertoningsavond
Daarnaast organiseren we een speciale vertoningsavond mét nagesprek. Tijdens deze avond vertonen we een van jullie favoriete films en krijgen jullie de kans om samen een compleet randprogramma te ontwikkelen — denk aan een performance, een verdiepend gesprek, een gastspreker of iets totaal onverwachts.
Hiervoor is een klein programmeerbudget beschikbaar, dus alle ruimte om er een bijzondere avond van te maken. Deze avond is perfect voor leden die nét wat meer willen doen dan alleen films kijken: een kans om actief mee te denken, samen te werken en zelf een unieke filmavond te programmeren. Bij eerdere edities dacht een deel van de selectiecommissie actief mee over deze avond, terwijl anderen zich vooral richtten op het bekijken en selecteren van de films.
Waarom meedoen?
- Je krijgt een unieke blik achter de schermen van een internationaal filmfestival
- Je ontmoet andere nieuwsgierige en creatieve jongeren
- Je denkt actief mee over cultuur, media en maatschappelijke thema’s
- Jouw stem bepaalt welke films onderdeel worden van het Young Adults-programma
Voor wie?
Voor iedereen tussen de 15 en 27 jaar met interesse in documentaires, verhalen, kunst, actualiteit of film.
Aanmelden
Meld je aan vóór 5 augustus 2026 via dit aanmeldformulier.
Locatie: Amsterdam / online
Selectieperiode: september 2026
Festival: november 2026}
Planning IDFA jongerenselectie
- 24 augustus | 19:00–20:30 uur – Kick-off (online)
- 26 augustus t/m 22 september – Films kijken en beoordelen
- 22 september – Selectiemeeting in de Meervaart of bij IDFA
Na 22 september gaat een deel van de groep aan de slag met het organiseren van de eindavond. Houd daarom rekening met extra uren werk in deze periode.
- 18 of 19 november – Eindavond in Cinema de Vlugt
Houd deze avond volledig vrij; exacte tijden volgen later.
Jouw mening kan mede bepalen welke documentaires jonge bezoekers tijdens IDFA 2026 gaan zien.